31

Подготовката на "Черно море" набор 2007 ще набляга на дух и мъжество

Със селекция за новия сезон започна подготовката на малките футболисти набор 2007 на Черно море.

Бразилският стожер Марсело Фабрети харесва България и Черно море

В няколко поредни тренировки на футболния отбор Черно море (деца 2007) с треньор Тодор Марев гостува...

Нефтохимик-Черно море 0:2/ Треньор: Мартин Христов

Красива победа за отборът на "Черно море" в елитната юношеска група до 19г.

uefa29„Гранд Про“ загуби с 5:6 от „Гьотеборг“, а с това и шансове да се класира

за елитния кръг в УЕФА Футзал Къп. Варненци влязоха далеч по-здраво в мача. Те започнаха в състав: Исмет Хаджиев, Георги Карагеоргиев, Марко Костич, Александър Степич, Ненад Ранчич. Момчетата на Димитър Пантев владееха по-дълго топката от „Гьотеборг“ и головете не закъсняха, пише darik.bg.
В 7-ата минута Георги Карагееоргиев с удар отдалеч по диагонала успря да промуши топката зад Сьолдберг. Само минута по-късно със силен шут отново той покачи на 2:0. Марко Костич вкара за 3:0 две минути преди края на полувремето, но в последните секунди след корнер Хайдар намали. Много силни изяви имаше на вратата на българския тим Исмет Хаджиев, а Степич направи 3 асистенции.
„Гьотеборг“ започнаха по-агресивно втората част, но Исмет Хаджиев отново беше сигурен, а и Матиас Етиус на два пъти пропусна да материализира много изгодна ситуация. В тези минути шведите наложиха много бързо темпо и показаха завидна физическа издръжливост. И когато вторият гол във вратата на Хаджиев се печеше, той падна в тази на Сьолдберг. Негов автор беше Веселин Геренски, а асистент отново Степич. „Гьотеборг“ успяха да вкарат втори гол. С гърди раелизира Кристофер Мелин след пас на Етеус, а 9 минути преди края отново той направи 3:4. Не закъсня и изравнителният гол на Дан Мьонел за 4:4 след фронтален изстрел. Страхотен пас на Веселин Геренски беше оползотворен от Марко  Костич за 5:4.  Матиас Етеус се възползва от грешка при изнасянето на топката пред вратата на Хаджиев и изравни за 5:5. Пантев реагира с тайм аут, а 3 минути преди края вкара допълнителен полеви играч за сметка на вратаря. Но този път това не даде очаквания резултат. Матиас Етеус сложи точка на спора с победен 6-и гол за „Гьотеборг“.

Българският шампион „Гранд Про“ стартира със загуба участието си в основния кръг на УЕФА Футзал къп. Варненци отстъпиха в първия мач срещу шампиона на Германия „Хамбург Пантерс“ с 4:5 в един много луд мач, в който губеха с 0:4.
Варненци започнаха по-притеснено двубоя от съперника, който на два пъти пропусна да поведе в резултата след удари на Мохамед Лабиад и Онур Юлусой. Постепенно възпитаниците на Димитър Пантев се поуспокоиха и на свой ред стреляха по посока вратата на Ялчин Чейлани. Степич, Герасимов и Костич не успяха да материализират създадените положения. След 12 минути игра при един корнер Мохамед Лабиад се оказа най-съобразителен и вкара топката във вратата на Исмет Хаджиев за 0:1. Българският тим започна да играе по-агресивно, но хубавите удари на Степич на 2 пъти и Костич отново не се озоваха в мрежата. За сметка на това гостите бяха точни за втори път чрез Сабор Калили, който се озова непокрит  и покачи на 0:2.
Димов пропусна да намали в началото на второто полувреме, когато след удара му Чейлани авторитетно изби. Гостите покачиха на 0:3 след като се възползваха от поредна индивидуална грешка при изнасянето на топката и вкараха чрез Винкел. При бърза атака и Мохамед Лабиад записа името си сред голмайсторите за 0:4. След този гол варненци при всяка атака вкарваха полеви играч за сметка на вратаря Хаджиев и тактическият прийом на Димитър Пантев даде резултат. При една атака Марко Костич намали на 1:4 останал непокрит до дясната греда, а 6 минути преди края направи и 2:4. Минута по-късно Георги Карагеоргиев вкара трети гол за варненци, след като бе оставен непокрит до гредата. Гостите бързо отвърнаха с 5 гол на Юлусой, но секунди след него си отбеляха автогол чрез Майер за 4:5. В последната минута варненци имаха още една-две възможности да изравнят, но не успяха да ги материализират.

Последният мач на „Гранд Про“ е утре срещу „Никарс“. Двубоят е от 20,30 ч. в зала „Конгресна“ на Двореца на културата и спорта.
снимка darik.bg

More articles :

» Националите завършиха на трето място в турнира по футзал

Националният ни отбор завърши на трето място в квалификационния турнир

» „Лъвовете“ победиха Малта на турнира по футзал във Варна

Националният ни отбор по футзал разгроми Малта с 6:1 и зарадва феновете.

» Националите загубиха от Албания при старта на турнира по футзал

Националният ни отбор по футзал започна със загуба в квалификационния турнир

» Националният отбор по футзал започва подготовка от днес

Националният отбор по футзал започва подготовката си за участието

» Националите по футзал се събират на лагер на 18 януари

Треньорът Димитър Пантев повика 15 състезатели за предстоящия квалификационен кръг

» Дворецът на културата и спорта приема квалификационен турнир по футзал

България ще бъде домакин на мачовете от група „D“ на Първия квалификационен кръг

» Варненски съдия ръководи мачове от Шампионската лига по футзал

Международният ни рефер по футзал - Калоян Кирилов, беше в съдийската бригада

» „Черно море Порт Варна“ отказва европейските клубни турнири

„Черно море Порт Варна“ няма да участва в европейски клубни турнири през новия сезон.